PRAWA I OBOWIĄZKI

1. Wszystkie ciężarki i pływające podajniki (koszyki zanętowe) muszą być swobodnie poruszające się na żyłce. Zakaz używania tych elementów przytwierdzonych na stałe, za wyjątkiem, kiedy stosowane są bezpiecznie klipsy.
2. Całkowity zakaz używania żyłki plecionej [plecionki] (na wszystkich odcinkach).
3. Całkowity zakaz używania haczyków z zadziorem.
4. Maty do odhaczania muszą być używane dla wszystkich ryb powyżej 4lbs.
5. Zakaz przytrzymywania ryb przy użyciu szmat. Mokre i suche szmaty są nieakceptowane.
6. Zakaz używania siatek do przytrzymywania ryb.
7. Wszyscy rybacy muszą używać podbieraków dla ryb powyżej 4lbs. Zakaz wyciągania ryb powyżej linii wody na haczyku, gdyż może to anatomicznie uszkodzić rybę.
8. Zakaz pływania lub używania łódek. Jeżeli chcesz odzyskać zerwany sprzęt wędkarski, proszę poinformuj właściciela.
9. Dzieci poniżej 14 roku życia muszą być pod opieką dorosłych.
10. Maksymalnie 2 obserwujących na jednego wędkarza. Właściciel rezerwuje sobie prawo do dodatkowych opłat dla większych grup.
11. Nocne łowienie zabronione.
12. Samochody muszą być zostawiane na parkingu przez cały czas prowadzenia połowów.
13. Wędkarze zaśmiecający teren zostają pozbawieni prawa kolejnych połowów. Proszę pozostawić miejsce czyste i uporządkowane. Kosze są dostępne ( brązowe – na zwykłe śmieci, różowe – na śmieci recyklingowe)
14. Zabranie jakiejkolwiek ryby z terenu połowu jest automatycznie klasyfikowane, jako kradzież. Złodzieje zostaną zaskarżeni.
15. Psy mają zakaz wstępu na teren połowu bez wcześniejszego uzgodnienia z właścicielem.
16. Szanuj i chroń przyrodę.
17. Zakaz rozpalania ognisk, lub używania otwartego ognia.
18. Zakaz deptania roślinności, wycinki drzew, lub gałęzi.
19. Trzymaj się z dala od sprzętu łowieckiego. Zakaz wspinania się na pojazdy, lub wejścia do łódek. Jeżeli stoją one Ci na drodze, proszę poinformuj właściciela.
20. Wszyscy wędkarze powyżej 12 roku życia zobowiązani są do posiadania ‘EA Rod License’ (brytyjski odpowiednik ‘karty wędkarskiej’ w Polsce). Takie jest prawo. Posiadanie licencji jest twoją własną odpowiedzialnością.
21. Dzieci poniżej 12 roku życia wędkujący w tym samym miejscu wędkarskim, co towarzyszący im dorosły mogą łowić za darmo. Dzieci poniżej 12 roku życia zajmujące osobne miejsce wędkarskie będą obciążone takimi samymi kosztami jak dorośli.

Mill Farm Fishery rezerwuje sobie prawo wprowadzenia zakazu wstępu dla każdego wędkarza, który złamie powyższe zasady. Proszę zwracać uwagę na łamanie zasad również przez innych wędkarzy i poinformowanie właściciela o takich zachowaniach.

W przypadku nielegalnego rybołówstwa proszę raportować bezpośrednio do „Enviornment Agency” (Agencji Ochrony Środowiska) Tel: 0800 80 70 60